בקטע זה ניתן להאזין להקלטה של הברכות שלאחר קריאת ההפטרה בנוסח אשכנזי, בליווי כתוביות עם תעתיק הברכות לאנגלית. הפטרה היא קטע קריאה מהנביאים (ולעתים מהכתובים) אשר נקרא לאחר קריאת פרשת השבוע בשבתות וימים טובים בבית הכנסת, ובד"כ יש לה קשר רעיוני או טקסטואלי לפרשה. ההפטרה נקראת ע"י שליח הציבור, או אדם הבקיא בטעמי ההפטרה. כאשר עולה לתורה בר מצווה, מקובל כי הוא קורא את ההפטרה בטעמים המתאימים למסורת של משפחתו ושל בית הכנסת (אשכנזי, ספרדי, תימני וכ'ו) ובסיום הקריאה הוא זוכה לתשועות מן הקהל (בבתי כנסת מסוימים נהוג גם לזרוק סוכריות על בר המצווה בשלב זה, כסימן לברכה).

להפטרה ישנן מספר ברכות, שאחת מהן נאמרת לפני הקריאה והשאר בסיומה. הברכות נאמרות ע"י האדם הקורא את ההפטרה, שנהוג כי כי עולה לקריאת ה-'מפטיר' (החלק האחרון של הפרשה) בקריאת התורה וממשיך ישירות לאחר מכן לקריאת ההפטרה.

הקלטה זו מבוצעת בידי הרבה אהובה זקס ולקוחה מתוך ערוץ youtube rabbi, המאגד מבחר גדול של הקלטות טקסים וברכות מהעולם היהודי.

נוסח הברכות לאחר הקריאה:

בָּרוּךְ אַתָּה אֲדֹנָ-י אֱ-לֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם, צוּר כָּל הָעוֹלָמִים, צַדִּיק בְּכָל הַדּוֹרוֹת, הָאֵ-ל הַנֶּאֱמָן, הָאוֹמֵר וְעוֹשֶׂה, הַמְדַבֵּר וּמְקַיֵּם, שֶׁכָּל דְּבָרָיו אֱמֶת וָצֶדֶק. נֶאֱמָן אַתָּה הוּא אֲדֹנָ-י אֱ-לֹהֵינוּ וְנֶאֱמָנִים דְּבָרֶיךָ וְדָבָר אֶחָד מִדְּבָרֶיךָ אָחוֹר לֹא יָשׁוּב רֵיקָם, כִּי אֵ-ל מֶלֶךְ נֶאֱמָן וְרַחֲמָן אָתָּה. בָּרוּךְ אַתָּה אֲדֹנָ-י הָאֵ-ל הַנֶּאֱמָן בְּכָל דְּבָרָיו.

רַחֵם עַל צִיּוֹן כִּי הִיא בֵּית חַיֵּינוּ וְלַעֲלוּבַת נֶפֶשׁ תּוֹשִׁיעַ בִּמְהֵרָה בְּיָמֵינוּ. בָּרוּךְ אַתָּה אֲדֹנָ-י מְשַׂמֵּחַ צִיּוֹן בְּבָנֶיהָ.
שַׂמְּחֵנוּ אֲדֹנָ-י אֱ-לֹהֵינוּ בְּאֵלִיָּהוּ הַנָּבִיא עַבְדֶּךָ וּבְמַלְכוּת בֵּית דָּוִד מְשִׁיחֶךָ, בִּמְהֵרָה יָבוֹא וְיָגֵל לִבֵּנוֹ, עַל כִּסְאוֹ לֹא יֵשֵׁב זָר וְלֹא יִנְחֲלוּ עוֹד אֲחֵרִים אֶת כְּבוֹדוֹ, כִּי בְשֵׁם קָדְשְׁךָ נִשְׁבַּעְתָּ לוֹ שֶׁלֹּא יִכְבֶּה נֵרוֹ לְעוֹלָם וָעֶד. בָּרוּךְ אַתָּה אֲדֹנָ-י מָגֵן דָּוִד (וקהל עונה: אמן).

עַל הַתּוֹרָה וְעַל הָעֲבוֹדָה וְעַל הַנְּבִיאִים וְעַל יוֹם הַשַּׁבָּת הַזֶּה שֶׁנָּתַתָּ לָּנוּ אֲדֹנָ-י אֱ-לֹהֵינוּ לִקְדֻשָּׁה וְלִמְנוּחָה, לְכָבוֹד וּלְתִפְאָרֶת. עַל הַכֹּל, אֲדֹנָ-י אֱ-לֹהֵינוּ, אֲנַחְנוּ מוֹדִים לָךְ וּמְבָרְכִים אוֹתָךְ, יִתְבָּרַךְ שִׁמְךָ בְּפִי כָּל חַי תָּמִיד לְעוֹלָם וָעֶד. בָּרוּךְ אַתָּה אֲדֹנָ-י מְקַדֵּשׁ הַשַׁבָּת (אמן).